З початку листопада 2021 року водопостачання у Слов'янську почало "лихоманити". 2 листопада у Слов'янську "Вода Донбасу" скоротила водопостачання на 30% через низький рівень оплати серед населення. Місто перейшло на погодинний графік подачі води, але люди скаржилися, що він не виконується. Одночасно з цим "Вода Донбасу" декілька днів поспіль залишала місто повністю без води через ремонтні роботи.
Тоді керівник Слов'янської ВЦА Вадим Лях прокоментував, що на кінець жовтня місто загалом виділило 19 млн. 700 тис. грн "Воді Донбасу" та 15 млн. грн. за електроенергію для водоканалу.
З 12 листопада подача води на місто була відновлена в повному обсязі.
Паралельно зі "з'ясуванням стосунків" із "Водою Донбасу" у Слов'янську міняли трубу на курорті, знайшли незаконну врізку в районі БЗС та усували порив біля відділу поліції.
У зв'язку зі всіма цими подіями у жителів Слов'янська накопичилося чимало питань щодо роботи водоканалу. Тому його новий директор Андрій Секлецов на пресконференції 23 листопада розповів про те, скільки метрів труби підприємство збирається замінити, що планує робити з боргами і як взагалі виходити з боргової кризи.
Отже, Словміськводоканал має борг близько 120 млн. грн перед "Водою Донбасу" та 150 млн. грн. - перед Європейським банком реконструкції та розвитку. Ще є борг близько 25 млн грн. податкових, за НДС тощо. І виходить, що загальна заборгованість водоканалу - близько 300 млн грн. Це не дає можливість залучати інвесторів.
На платежі за воду, електроенергію, розподіл тощо водоканал сплачує 7 млн грн щомісяця. Приблизно стільки ж платежів підприємство збирає з абонентів.
Одним з амбітних планів є будівництво фільтрувальної станції у мікрорайоні Північний. Для цього потрібні кошти донорів. Але через давній кредит, яке місто взяло у ЄБРР на заміну водогонів ще у 2009 році, підприємство має погану кредитну історію.
За словами Секлецова, за місяць його роботи водоканал проклав 1700 м труб. До кінця року підприємство планує прокласти загалом 4 км труб. Це стосується і проблемних ділянок, де постійно трапляються пориви. Заміною труб у місті займається окрема бригада, окрім неї є ще три аварійні бригади.
Ще один з найближчих планів - доремонтувати існуючу фільтрувальну станцію. Це дасть можливість довести подачу "своєї" води до 12 тис. м куб на добу та зменшити її собівартість до 4,5 грн (зараз у Води Донбасу воду купляють за 6,25 грн, прогнозована вартість на 2022 рік - 10,50 грн). Після ремонту станція зможе повністю забезпечити водою центр та мікрорайон Лісний. Наразі фільтрувальна станція постачає трохи більше 7 тис. кубів.
В цілому ж, за словами директора, водоканалу не вистачає ані коштів, ані обладнання, ані матеріалів.
Не забудьте підписатися на нас у Viber