Сьогодні голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко мав нагоду долучитися до інфраструктурного форуму «Велике будівництво: авіація і туризм», що дав старт потужним ініціативам державного рівня та ляже в основу розвитку надзвичайно пріоритетних напрямків для нашої країни.
Про це очільник Житомирщини повідомив на власній Фейсбук-сторінці.
Держава чітко визначилася з пріоритетами – це системний розвиток авіаційної галузі, що містить у собі виробництво літаків, гвинтокрилів та безпілотників; створення мережі сучасних аеропортів, які дозволять «зшити» всю країну та зробити внутрішні авіаперевезення доступними та комфортними. Й нарешті, створення державного авіаперевізника – компанії із робочою назвою UNA.
За словами Президента, Україна готова інвестувати у повітряний флот, навантажувати українських виробників та залучати світових лідерів до об'єднаних проєктів в авіабудівництві. Передусім ініціатива буде реалізована за участю європейської авіабудівної компанії Airbus. Як переконані наші іноземні партнери, створення авіаперевізника «з нуля» означає формування нової бази літаків, які матимуть передове технічне забезпечення та значно зменшуватимуть використання палива й збережуть наше довкілля.
Авіація дозволяє максимально пришвидшити пасажирські та вантажні перевезення, відкриває нові можливості для розвитку туризму й взагалі відкриває країну.
Глава держави відзначив, що кількість мандрівників щороку зростає, через це необхідно збільшувати кількість й оновлювати регіональні аеропорти, які в майбутньому стануть драйверами хвилі відновлення внутрішніх авіаперевезень. Адже аеропорти є життєво важливими центрами для місцевої економіки, забезпечуючи зв'язок, зайнятість та є хабами для розвитку туристичних магнітів.
Серед них є і Житомирський аеропорт ім. С.П. Корольова, який матиме великі перспективи. Наразі, за попередніми оцінками, очікуваний пасажиропотік тут може складати до 700 тисяч пасажирів на рік в обох напрямках. Зокрема на території аеропорту планується будівництво вантажного термінала, що значно підвищить інвестиційний клімат регіону та згодом підсилить розвиток індустріального парку, який межуватиме поруч з аеропортом. В той самий час реалізація це дозволить розвантажить вантажний термінал аеропорту «Бориспiль» та збільшить пропускну здатність для Держави. Саме тому, для Житомирщини розвиток авіатранспортної інфраструктури є стратегічним інвестиційним компонентом.
"На сьогодні Україна має чітку стратегію розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки. Передбачається, що загальний обсяг інвестицій у ці роки становитиме рекордні 34 млрд грн. І авіаційне майбутнє Житомирщини вже є частиною цієї стратегії!", - резюмував Віталій Бунечко.
Джерело: Фейсбук-сторінка Віталія Бунечка