Чотири доби в холоді жителі двох сіл на Чернігівщині. Газогін, по якому отримували блакитне паливо чотири сотні домогосподарств, пошкоджено технікою місцевої агрофірми. Газову трубу зачепили, коли підпушували дряпаком поле на глибині 35 см. Селяни бояться, що без тепла доведеться сидіти поки дві структури не вирішать між собою фінансові питання.
Про це повідомляє у випуску новин «ТСН».
Років з 10 тому, коли ці села газифікували, люди на радощах повикидали із хат груби та печі. Вони просто стомилися топити дровами. А тепер готують їсти просто неба.
Причина людських поневірянь на переореному полі. У вирві шмат пошкодженої труби. Металева газова труба мала би залягати ледь не на метр у землю, але реальність інша – в половину менша.
Директор агрофірми показав фото шурфів зроблених газовиками за 30 м від місця аварії.
«Труба лежала на глибині менше 40 см. Ми робили на 35. На витягах із центру ДЗК, які брав, на земельних ділянках жодних обмежень немає», – каже Олександр Веремієць.
У «Чернігівгазі» безапеляційні, труби закопані правильно. А от аграрії мали би щовесни їх ставити до відома про польові роботи. Попереджувальні стовпчики про газогін теж були, але їх, нібито, постійно крадуть самі ж селяни.
Газовики аграріям нарахували понад 1,5 сотні тисяч збитків. Ті кажуть, готові компенсувати, але запропонований газовиками спосіб оплати їх не влаштовує.
Дати людям паливо газовики обіцяють днями. Заварять трубу, випробують шви, потім у кожному дворі знімуть пломбу. Кажуть, поновлення газопостачання жодним чином не залежить від відшкодування збитків.
Шкіл в обох холодних селах немає. Дитячий садок та сільська рада єдині нині теплі об‘єкти. Вони опалюються дровами.
Терпець у людей на межі. І вони готові на радикальні кроки - обіцяють перекрити автотрасу.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.