29 листопада у Центрі «Дія» презентували виставку «Річ в тім», яка присвячена проблемі домашнього насильства у будь-якому його прояві. Нагадаємо, щороку з 25 листопада по 10 грудня проходить Всесвітня акція «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».
Мета цієї виставки – вкотре привернути увагу населення до такого жахливого явища як насильство. Ця проблема часто залишається за зачиненими дверима. Її замовчують. Від неї відводять очі і не помічають.
«Це виставка, яка закликає звернути увагу на ті предмети, які у звичайному побуті абсолютно не викликають негативних емоцій. Річ у тім, що про насильство не зручно говорити, на нього не зручно дивитися. Коли на вулиці шарпають дитину, коли чуємо крики сусідів за стіною. Навколо насилля стільки стереотипів, що 200 тисяч людей, які офіційно звернулися до правоохоронних органів за допомогою за останній рік, що це тільки невеличкий відсоток від всіх жертв. Ця виставка покликана для того, щоб її побачило якомога більше очей», - зазначила депутатка Полтавської міської ради Катерина Бабіч.
У основі виставки лежать реальні історії людей, які постраждали від насилля. На кожному полотні представлені 16 реальних побутових предметів, які використовувалися як знаряддя насильства, та мовний зворот для пояснення проблематики насильства: «річ у тім, що домашнє насильство ближче, ніж здається», «річ у тім, що люди, що пережили насильство, бояться про це говорити», «річ у тім, що насильники не вважають себе насильниками» тощо.
Заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко зазначила, що раніше про такі речі не говорили, а розголосу вони набули за останні роки:
«Ще два роки тому про домашнє насильство ми так багато не говорили. Це було такою темою на яку говорили з зачиненими дверима. Так, за ці 16 днів ми не змінимо кардинально ситуацію, але ми маємо про це говорити постійно. В Україні за останні 10 місяців постраждало 200 тисяч людей від домашнього насилля, на Полтавщині ця цифра сягає 10 тисяч. І це тільки ті, хто звернувся за допомогою. Насилля значно більше, тому не стійте осторонь».
На презентацію виставки також прийшли представники правоохоронних органів. Начальник управління превентивної діяльності Полтавської області Роман Ніколаєнко додав, що протидія домашньому насильству є одним із пріоритетних напрямків роботи всіх підрозділів превенцій Полтавської області:
«До заходів та протидії насильству залучаються абсолютно всі підрозділи області. Це і патрульна поліція, і підрозділи превентивної діяльності такі, як сектор протидії домашньому насильству, відділ дільничних офіцерів, відділ ювенальної превенції. Якщо говорити мовою цифр, то на сьогодні ми маємо 2 тисячі кривдників, які офіційно внесені до відповідних баз, але це тільки вершина проблеми. Я впевнений, що спільними зусиллями громадських організацій, поліції і таких акцій ми зможемо стати надійним плечем запобігання насиллю».
Також на презентації були присутні представники громадських організацій Обласний молодіжний центр.Полтава (ОМЦ), БО «Світло надії» та Перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.
Виставку "Річ у тім" можна переглянути за посилданням.
Пам’ятайте, що поряд є люди, які потребують нашої підтримки.
Читайте також: У Полтаві представили справи реабілітованих жертв Голодомору