З 10 грудня в Україні вводиться в дію Закон, що обмежує обіг пластикових пакетів. Тож безоплатне розповсюдження пакетиків у магазинах, супермаркетах, аптеках та інших подібних закладах заборонять. Однак, це не стосуватиметься так званих біорозкладних пакетів, та надтонкої упаковки для риби, м’яса, крупи та льоду.
Про це повідомила пресслужба ОДА.
Виконуючий обов’язки міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець розповів, що головна мета таких обмежень – зменшити кількість відходів, які забруднюють довкілля.
За його словами, у Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів, їх використання зменшилося на 75%. Це дозволило заощадити 150 тисяч тон пластику. В Ірландії після введення податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.
— Для себе я порахував, що використання екоторбинки дешевше, ніж щоразу купувати пластиковий пакет. Це економічно вигідніше. Давайте не забувати також про те, що альтернатива такому пластику — це не тільки екоторбинка, а й біорозкладний пакет. Він розкладається від 1 до 4 місяців та абсолютно не шкодить довкіллю. Це також альтернатива, яка дозволить лайтово відмовитися від звички купувати шкідливі пластикові пакети, – зазначив Руслан Стрілець.
Також посадовець поінформував, що наступним кроком для України має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.