У МОЗ вкотре наголошують, що коронавірусна хвороба, як і будь яке інше вірусне захворювання, не є показом для застосування антибактеріальних препаратів, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, Як і де в Чернівецькій області отримати “Доступні ліки” - інструкція
Про це під час брифінгу у середу сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Укрінформ.
Нині, на фоні епідемії коронавірусної хвороби, маємо чергове значне зростання продажу та використання антибактеріальних препаратів. Хочу наголосити, що антибактеріальні препарати не активні по відношенню до вірусів, у тому числі й щодо коронавірусу SARS-CoV-2. Тому COVID-19, як і будь-яка інша вірусна інфекція, не є прямим показом для призначення антибіотиків, - зазначив Ляшко.
Він додав, що призначення антибактеріальної терапії для пацієнтів з COVID-19 виправдано лише при наявності ознак бактеріальної інфекції. А встановлення цих ознак - прерогатива лікаря. "Не займайтесь самолікуванням. Не вживайте антибіотики для профілактики", - закликав посадовець.
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber
Міністр наголосив, що зараз стійкість до антимікробних препаратів є однією із найсерйозніших загроз для охорони здоров’я. Так, за його словами, щороку в світі близько 700 000 людей помирають від інфікування стійкими до антибіотиків бактеріями.
При втраті контролю над призначенням та лікуванням антибіотиками ця цифра може сягнути 10 мільйонів смертей щороку вже через 25 років. І це не картина із фільму жахів. Це можливе настання постантибіотикової ери. Час, коли антибіотики перестануть працювати і будь-яка хвороба, що сьогодні при правильному і виваженому лікуванні антибіотиками проходить майже непомітно, цілком реально може стати смертельно небезпечним, - сказав міністр.
Читайте також: Повністю вакцинованих від COVID-19 українців вже 12 млн