Сегодня:
Последние записи
Протягом 9 січня та в ніч на 10 на території Миколаївської області зареєстровано 6 пожеж.Як повідомляє прес-служба Головного управління ДСНС України в Миколаївській області, всі пожежі стались у жи...
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Київ – це унікальне місто, з давньою історією та безліччю цікавих пам’яток. У столиці є багато місць, які відомі не тільки українцям, а й закордонним гостям. Кожен, хто живе у Києві чи хоча б на де...
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 9 районах зосередження особового складу противника. Підрозділи ракетних військ уразили район зосередження особового складу, озброєнн...
Баннер

Стало відомо, як діяти запоріжцям за відсутністю мобільного зв’язку

2022-03-07 04:16:01
Источник: https://www.061.ua/

Стало відомо, як діяти запоріжцям за відсутністю мобільного зв’язку

У Державній службі надзвичайних ситуацій розповіли українцям, що робити, якщо немає мобільного зв’язку. Мова йде саме про альтернативні способи комунікації між абонентами та виклику екстрених служб

Про це повідомоляє прес-служба ДСНС у Запорізькій області, передає 061.

Для початку варто впевнитися, що ваш смартфон справний. Якщо він працює, але тривалий час немає мережі вашого мобільного оператора, це означає, що покриття немає на певній території.

Іноді проблеми можуть бути лише з одним оператором мобільного зв’язку. Наприклад, пошкоджена вежа чи обладнання. Тому варто мати із собою SIM-карти інших операторів із активним рахунком.

Як діяти, якщо зник мобільний зв'язок:

За відсутності мобільних мереж, задля здійснення екстрених викликів та зв’язку між абонентами існують декілька альтернативних варіантів:

Основноюальтернативою мобільному) зв’язку є засоби стаціонарного дротового зв’язку (стаціонарні телефони). За наявності стаціонарного телефону у вашому помешканні, або у помешканні ваших сусідів (знайомих, друзів), буде забезпечено безперебійний зв’язок з екстреними службами та іншими абонентами стаціонарного і мобільного зв’язку.

Якщо немає доступу до стаціонарних телефонів, можна спробувати підтримувати зв’язок за допомогою месенджерів Viber, WhatsApp, Telegram, Signal, Messenger Facebook, Instagram тощо. Для цього потрібен доступ до Wi-Fi.

Якщо доведеться викликати екстрені служби за допомогою месенджера, попередньо необхідно дізнатись номери телефонів, за якими зареєстровано роботу месенджерів відповідних служб, або посилання на профілі офіційних сторінок в соціальних мережах. Цю інформацію попередньо можливо знайти на офіційних сайтах екстрених служб або зателефонувавши за номерами 101, 102, 103, 104, 112.

Також мобільні телефони можна використовувати як засоби радіозв’язку за прикладом рації. Для цього на смартфон треба встановити спеціальні месенджери, наприклад: Voxer Walkie Talkie, Walkie Talkie, Two Way: Walkie Talkie.

Тут спілкування не буде приватним. Його зможе почути будь-хто, якщо випадково чи навмисно потрапить на ту саму частоту. А з іншого боку, ви можете бути на зв’язку одночасно з усіма учасниками діалогу. Для організації такого зв’язку потрібно домовитись з абонентами про виділений канал (простими словами частоту або діапазон) для спілкування. Частота (діапазон) обирається абонентами довільно.

Радіус дії таких месенджерів від 60 до 100 метрів і залежить від можливих перешкод, оскільки зазвичай вони працюють на основі технології Bluetooth. Наприклад, у підвалах відстань може скоротитися до кількох метрів.

Якщо ж немає доступу до мережі інтернет, у ДСНС рекомендують обережно переміститися до найближчого об’єкта, де може бути стаціонарний телефон або радіозв’язок.

Такими об’єктами є будівлі органів місцевого самоврядування, поштові відділення, пожежно-рятувальні частини, відділки поліції, станції швидкої медичної допомоги, представництва інших силових відомств (Нацгвардія, СБУ, ЗСУ, Поліція охорони).

Якщо в кризовій ситуації ні у вас, ні у ваших близьких не буде жодних технічних засобів зв’язку, потрібно попередньо чітко домовитись про місце та час зустрічі.

Якщо плануєте евакуацію, то варто визначити точку та час збору, а також домовитись, що будете чекати там, наприклад, протягом 24 годин, а потім вирушите далі до наступного пункту призначення.

Маленьким дітям варто покласти в кишеню або вшити в одяг записку із повним ім’ям дитини, її батьків чи інших контактних осіб, адресу та телефони. Дітей шкільного віку варто попередити, як діяти, якщо не буде зв’язку.

Нагадаємо, що запоріжців закликають долучитися до підписання петиції до НАТО про закриття неба над Україною


Кримінал
У Кам’янці-Подільському оштрафували чоловіка, син якого зривав уроки в школі. Батька школяра вже не вперше судять за подібне порушення, однак, лише цього разу суд призначив йому штраф за неналежне ...
Пригоди
У Полтавській області через погодні умови без газопостачання залишилися мешканці десяти сіл Великобудищанської громади та двох сіл Зіньківської громади. Про це у своєму Телеграм-каналі повідом...
Суспільство
Ромашковий чай - не тільки приємний напій з ніжним ароматом, а й цілющий засіб, відомий своїми позитивними впливами на організм. Давайте розглянемо кілька ключових аспектів його корисних властивост...
Суспільство
Вчора ввечері агресор атакував Нікополь дроном-камікадзе. Про це повідомив керівник ДніпроОВА Сергій Лисак.Внаслідок атаки пошкоджені 2 приватні будинки, господарська споруда та лінія електропереда...