Беркут – один з найбільших птахів. Розмах його крил досягає 2,5 м. Починаючи з другої половини ХХ століття, гніздувань на території Житомирщини не виявлено. Вважається рідкісним пролітним птахом.
Читайте також: У Житомирі працівники водоканалу виявили унікальну знахідку — дерев’яний трубопровід початку ХХ століття протяжністю близько 300 м
На початку листопада 1996 року в полі поблизу с.Молочки Чуднівського району було виявлено загиблою молоду самку беркута. На ногах птаха були кільця Гельсінського зоопарку (Фінляндія).
Через чверть століття, у середині травня 2020 року в тому ж Чуднівському районі, між селами Троща і Карпівці загинув ще один беркут. Він відпочивав на опорі високовольтної ЛЕП і при зльоті був уражений струмом на очах у фермерів.
Цей беркут також виявився молодою самкою, з кільцемГельсінського зоопарку за № Е-17777.
Про обидва випадки було повідомлено фінським зоологам.
Але найцікавіше далі.Місця обох знахідок знаходяться на дуже незначній відстані (кілька кілометрів). Це дозволяє з великою часткою вірогідності припустити таке: після інкубації, підрощування і випуску молодняка у Фінляндії птахи мігрують по континенту. Коридор їх міграції на південь може проходити саме через вузьку ділянку Чуднівського району. Вивчення цього питання орнітологами і натуралістами може сприяти більш широкому збереженню і розселенню чудового птаха, а також міжнародній співпраці.
Петро Печенюк - завідувач природничим відділом ЖОКМ
(Житомирський обласний краєзнавчий музей)
Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, ще більше оперативної інформації тут:
Читайте також: На Житомирщині майстер створює із скляних відходів вітражі, — ФОТО