На Дніпропетровщині одна із лікарень отримала благодійну допомогу у вигляді сучасного обладнання.
Про це кореспонденту 0564.ua повідомили медики даної лікарні.
Медичний заклад отримав інструменти високої європейської якості, серед яких сучасна наркозна станція.
- Завдяки благодійникам отримали сучасну наркозну станцію, яка допоможе нам в проведенні анестезії сучасними методом - інгаляційним. По-перше, вона дозволяє крім того, що проводити сам інгаляційний наркоз, вона дозволяє нам моніторити стан хворого під час проведення анестезії, - розповів лікар-анестезіолог Андрій.
Даний апарат має два екрани. Один екран – сама станція, яка показує параметри роботи станції, другий екран – показує всі життєві показники хворого під час анестезії.
За словами медика, вікових обмежень для використання наркозної станції немає. Вона дозволяє проводити наркози як дорослим, так і дітям. Тільки новонародженим проводити наркоз за допомогою цієї станції неможливо.
- Але дітям від 6 років і дорослим до 100 років ми готові надати кваліфіковану медичну допомогу на сучасному обладнанні, - додав лікар-анестезіолог.
Дана станція працює для введення хворого у наркоз, проведення наркозу і завдяки тому, що вона працює на інгаляційних анестетиках (які діють через дихальну систему), лікарі контролюють потік анестетику.
- Хворого вводять в наркоз і коли оперативне втручання закінчилось, подачу анестетику перекривають і хворий прокидається в повній свідомості. Це великий-великий «плюс».
Ця станція розрахована на роботу в сучасних клініках.
- Наша клініка тільки намагається відповідати стандартам сучасного лікування, в принципі, ми готові запустити її в любий момент, але для повного максимально безпечного використання, нам потрібен ще компресор стислого повітря для повноцінної роботи станції.
Олександр Петрович - хірург-травматолог розповів журналістам про медичні дриль та пилу, які були надані лікарні благодійниками із великого бізнесу. За словами лікаря, інструменти гарної європейської фірми і гарної якості. Медична дриль дозволяє дуже швидко провести операцію з мінімальною крововтратою та за мінімальний час. Апарати працюють від акумулятора. Вони стерилізуються і вже використовуються в роботі лікарями.
- Ставили апарати Ілізарова. Апарати зовнішньої фіксації. Оперували та ставили пластини. Навіть виконували ендопротезування суглобів- міняли колінне та тазостегнове суглоби.
- Дриль та пила використовуються в повному обсязі. Нічого просто так не лежить в лікарні. З перших днів, як нам їх подарували, ми взяли їх в роботу. Якість інструментів дуже висока, їх вистачить не на один рік праці. Про такі інструменти європейського рівня ми могли тільки мріяти, - розповідає Олександр Петрович.
Лікар повідомив, що разом з великим гуманітарним вантажем привезли не тільки медичні пилу та дриль, а ще й електронно-оптичний перетворювач (ЕОП), який дозволяє під час операції робити знімки рентгенівські хворим, шукати уламки, ставити металеві конструкції.
- Це дуже дороговартісний сучасний апарат і без нього сучасна ортопедична хірургія неможлива. Якби не було цього обладнання, за деякі операції ми б навіть не взялись. В нас є кадри, працює дуже відомий лікар, який допомагає зі складними випадками травматологічними і без цього обладнання цих пацієнтів ми б мусили кудись направляти.
За словами Олександра Петровича, медичному закладу допомагають підприємства, волонтери, різні громадські організації, навіть звичайні люди щось приносять – всі намагають допомагати лікарям рятувати життя українців.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.