Сегодня:
Последние записи
Протягом 9 січня та в ніч на 10 на території Миколаївської області зареєстровано 6 пожеж.Як повідомляє прес-служба Головного управління ДСНС України в Миколаївській області, всі пожежі стались у жи...
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Київ – це унікальне місто, з давньою історією та безліччю цікавих пам’яток. У столиці є багато місць, які відомі не тільки українцям, а й закордонним гостям. Кожен, хто живе у Києві чи хоча б на де...
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 9 районах зосередження особового складу противника. Підрозділи ракетних військ уразили район зосередження особового складу, озброєнн...
Баннер

З’їхалися з різних куточків України: волонтери допомагають відбудувати ФАП у Новоселівці

2022-12-06 18:00:47
Источник: https://www.0462.ua/

З’їхалися з різних куточків України: волонтери допомагають відбудувати ФАП у Новоселівці

З’їхалися з різних куточків України, щоб відремонтувати фельдшерсько-акушерський пункт (далі ФАП, – ред.) у Новоселівці поблизу Чернігова. З кінця жовтня 13 людей із волонтерського руху «Будуємо Україну разом» відновлюють ФАП, який на початку березня пошкодили російські снаряди. Переважно це молодь, яка таким чином хоче допомагати людям і бути корисною для країни.

«Суспільне Чернігів» розповідає про тих, хто долучився до відбудови Чернігівщини.

Будівлю пошкодило на початку березня, у нього влучив російський снаряд, розповіла Алла Телень, яка працює там 20 років.

«Мабуть, першого числа снаряд вже сюди влучив, розлетілося тут усе. А вже коли закінчилося, прийшла у медпункт – він розбитий, а людей треба приймати, так ходила по хатах, а хат теж нема в селі».

Працівниця фельдшерсько-акушерського пункту Алла Телень, ФОТО: Суспільне Чернігів

Працівниця фельдшерсько-акушерського пункту Алла Телень, ФОТО: Суспільне Чернігів

У ФАПі вже навели порядок. Поміняли підлогу, поштукатурили стіни, каже Алла.

Волонтерка Дарина з Харкова – одна із тих, хто приїхав на Чернігівщину разом із волонтерським рухом «Будуємо Україну разом» (далі БУР, ред.). Дівчині 25 років. Вона художниця-реставраторка. Каже, зараз у Харкові для неї роботи нема.

«Іноді буває, що я малюю, мене просять. Є така потреба. Тут немає. Зараз я просто відволікаюся від новин. Просто відчуваєш, що ти хоч щось робиш корисне, хоч чимось допомагаєш. Хоча б не на фронті, а так».

Волонтерка Дарина, ФОТО: Суспільне Чернігів

Волонтерка Дарина, ФОТО: Суспільне Чернігів

Також допомагає ремонтувати ФАП Віталій зі Львівщини.

«В мене батько почав в "БУР" працювати, в офісі у Львові. Він мене закликав бути майстром – я погодився. Відбудовувати потрібно, зараз багато є будиночків, які треба відновити, все відбудовуємо. Можна сказати, це хобі. Вже в сердечку воно і все».

Волонтер Віталій, ФОТО: Суспільне Чернігів

Волонтер Віталій, ФОТО: Суспільне Чернігів

Для переважної більшості волонтерів це вже не перший заїзд на "БУР"-табір, де вони щось відновлюють. Для Наталі з Одеської області він п’ятий.

«Побачила, як ці люди волонтерять, що вони допомагають просто, бо так хочуть. Це, загалом, не дорослі люди, а така сама молодь, як я. І вони просто приходять і роблять. Я допомагаю, тому що я відчуваю, що люди цього потребують. І коли я бачу їхні очі, що вони щасливі, і коли вони бачать роботу, що я зробила, я ще більше хочу допомагати, ще більше щось робити для інших».

Волонтерка Наталя Яманді, ФОТО: Суспільне Чернігів

Волонтерка Наталя Яманді, ФОТО: Суспільне Чернігів

Адміністратор «БУР»-табору Євгеній Шатілов розповідає: зараз вони працюють спільно з фондом "Партнерство за сильну Україну". Цього разу програма присвячена відбудові соціальної інфраструктури, саме тому вони взялися за ФАП.

«Ідея тут в тому, що громада буде функціонувати, якщо має цю всю соціальну інфраструктуру».

Адміністратор "БУР"-табору Євгені Шатілов, ФОТО: Суспільне Чернігів

Адміністратор "БУР"-табору Євгені Шатілов, ФОТО: Суспільне Чернігів

Чоловік додає, що волонтери працюють щодня по шість годин на день. Шпаклюють стіни, роблять підлогу, роблять електрику. Багато людей некваліфіковані. Їх навчають бурівські майстри, які мають досвід та кваліфікацію.

Євгеній долучився до «БУРу» торік у Херсоні, де він жив. У квітні, після місяця в окупації, чоловік виїхав з міста і вирішив не залишати волонтерський рух і допомагати країні з відбудовою.

«Можливість бути корисним, можливість допомагати та десь можливість трошки, може, розслабитися, відпустити і відчути якийсь такий комфорт, відчуття спільноти. Для мене дуже це питання стояло, коли я виїхав з окупованого міста, хотілося щось робити. Було відчуття, що ти там втрачав час просто, тому що ти просто виживав і нічого не міг зробити з тим, що відбувається навколо».

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.


Кримінал
У Кам’янці-Подільському оштрафували чоловіка, син якого зривав уроки в школі. Батька школяра вже не вперше судять за подібне порушення, однак, лише цього разу суд призначив йому штраф за неналежне ...
Пригоди
У Полтавській області через погодні умови без газопостачання залишилися мешканці десяти сіл Великобудищанської громади та двох сіл Зіньківської громади. Про це у своєму Телеграм-каналі повідом...
Суспільство
Ромашковий чай - не тільки приємний напій з ніжним ароматом, а й цілющий засіб, відомий своїми позитивними впливами на організм. Давайте розглянемо кілька ключових аспектів його корисних властивост...
Суспільство
Вчора ввечері агресор атакував Нікополь дроном-камікадзе. Про це повідомив керівник ДніпроОВА Сергій Лисак.Внаслідок атаки пошкоджені 2 приватні будинки, господарська споруда та лінія електропереда...