Господарі тварин абсолютно впевнені, що саме вони є головними в стосунках зі своїми домашніми улюбленцями. Проте науковці стверджують, що інколи це далеко не так. Адже тварини прекрасно навчились маніпулювати людьми.
Особливо це стосується котів.
Як саме пухнастики можуть впливати на рішення й дії людей, читайте далі.
Науковці стверджують, що коти у ході життя з людьми навчились видавати специфічні звуки, схожі на плач. За словами дослідників, вони роблять так навмисно, знаючи, що людині важко це проігнорувати.
Якщо на звичайне навкання господар може просто не звернути увагу, то таке слізне пронизливе муркотіння важко залишити без уваги й не наповнити миску з їжею або не відкрити двері.
Цікаво, що доктор Карен Маккомб, провідна авторка дослідження, результати якого були опубліковані в журналі "Current Biology", вирішила зайнятись цією роботою, надихнувшись власним коштом Пепо.
Науковці просили власників котів записати звуки, які видають їхні улюбленці.
Ці записи вмикали людям, які не мають домашніх тварин. Усі відмічали, що серед нявкання є більш наполегливі та вимогливі варіанти.
Як виявилось, коти можуть спеціально керувати частотою звуку. Для цього вони задіюють голосові зв'язки й одночасно використовують вібрації на високих і низьких частотах.
Ми вважаємо, що кішки можуть значно маніпулювати звуками, якщо це викликає потрібну реакцію людини, - підсумувала Карен Маккомб.