Щоденно “Миколаївводоканал” інформує містян про відключення води, які пов’язані з аварією на мережі. Жителі в різних районах залишаються без води в кращому випадку до вечора, а в гіршому — на декілька днів. Звісно, що такі відключення приносять лише зайвий клопіт не лише споживачам, а й робітникам водоканалу.
Редакція 0512 пробула лише ⅓ робочого дня з працівниками аварійної служби, але цього часу вистачило, щоб зрозуміти, яка кропітка та важка робота стоїть за усуненням аварійних ситуацій в місті.
Восьме серпня почалось з повідомлення про аварійне відключення одразу у двох районах міста. У Центральному районі витік саме на цій ділянці ліквідовують вже третій раз за останній час. Для робітників аварійної служби немає значення, яка погода за вікном: спека в +35 чи - 10, а під час повномасштабного вторгнення бригади під час виконання робіт заставали й обстріли.
Робочий день аварійної бригади розпочинається о восьмій ранку і закінчується о восьмій вечора. Не буває дня без аварій, а тому три робітники вже на місці, де стався витік води.
Кореспонденту розповіли, що це ще не дуже складна ділянка, адже тут немає коренів дерев. Самі ж робітники знають що і як саме робити, аби мінімальна кількість людей залишилась без води. Наразі їм треба провести заміну ділянки водопроводу. І, на перший погляд, може здатись, що це дуже просто і роботи тут на пару годин.
Проте, це не так. Лише декілька годин пішло на те, аби провести розриття та встановити, де саме стався витік. Паралельно з цим, проводиться відкачування води, аби місце розриття не змило. На цей раз довелось ще прибрати бордюри, які заважали проведенням робіт. Коли стає ясно скільки метрів труби треба замінити, за нею їдуть на склад, а вже потім починають заміну. Окрім того, ще треба привести місце в той вигляд, в якому воно було до цього.
Поки один працівник займається внизу, інші — слідкують за його безпекою. Це дуже важливо, адже життя людини на такій роботі — завжди на першому місці. Працівники радяться між собою, страхують один одного та розподіляють обов'язки. Кожен знає, що і як треба зробити та виконує свою роботу так, як треба.
За кілька годин планують провести монтаж нової труби. Самі ж роботи, як розповів бригадир Валентин, звучать так: “заміна ділянки чавунної труби на поліетиленову трубу”. І лише потім будуть потроху відновлювати водопостачання в абонентів. Швидко робити це також не можна. Працівники пройдуть по абонентах, щоб впевнитись, що в них є вода і тільки потім можна вважати, що робота на цьому об'єкті завершена.
На питання: “Що ж ви робите далі?”. Відповіли коротко: “Їдемо на інший об’єкт і так до восьмої вечора”.
Нагадаємо, що стан труб значно погіршився, коли до системи водопроводу запустили солону воду, через те, що рашисти зруйнували водогін "Дніпро-Миколаїв". Дістатися до пошкоджених ділянок фахівці не могли через окупацію росіянами Херсонщини. Згодом водопостачання відновили, проте наразі до системи водопроводу запустили знову солону воду. Раніше повідомлялось, що у Миколаєві потрібно замінити 240 кілометрів мереж водогону.