Сегодня:
Последние записи
Протягом 9 січня та в ніч на 10 на території Миколаївської області зареєстровано 6 пожеж.Як повідомляє прес-служба Головного управління ДСНС України в Миколаївській області, всі пожежі стались у жи...
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Київ – це унікальне місто, з давньою історією та безліччю цікавих пам’яток. У столиці є багато місць, які відомі не тільки українцям, а й закордонним гостям. Кожен, хто живе у Києві чи хоча б на де...
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 9 районах зосередження особового складу противника. Підрозділи ракетних військ уразили район зосередження особового складу, озброєнн...
Баннер

Пляжний відпочинок в Одесі: експерти та військові висловилися проти дозволу купатися у морі, - ВІДЕО

2023-08-10 20:57:14
Источник: https://www.048.ua/

Пляжний відпочинок в Одесі: експерти та військові висловилися проти дозволу купатися у морі, - ВІДЕО

Офіційне відкриття пляжів для відпочинку та купання у морі в Одесі загрожує безпеці громадян. Через міни та шкідливі речовини у воді дозвіл на відвідування узбережжя є недоцільним.

Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Одеса - Україна висловили військове командування, еколог та сапер, передає 048.ua.

За словами керівниці об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталі Гуменюк, позиція військового командування залишається сталою і оперативна обстановка в нашому регіоні критичних змін в цьому напрямку не зазнала. Також продовжує існувати загроза ракетної небезпеки, яка, зокрема, сконцентрована на узбережжі, тому що зазвичай ворог завдає ударів саме з морського напрямку.

"Мінна небезпека нікуди не поділася. Вона навпаки посилилася внаслідок повені після підриву Каховської ГЕС. Частина того, що принесла велика вода, залишається прихованою під водою чи на дні", - зазначила Гуменюк.

Пляжний відпочинок в Одесі: експерти та військові висловилися проти дозволу купатися у морі, - ВІДЕО, фото-1

Вона також повідомила, що, за інформацією партнерів, після закінчення зернової угоди, тобто з 17 липня, цілком ймовірно, що Росія збільшила кількість мін у Чорному морі.

"Всі ці фактори були проголошені військовим командуванням, небезпека і ризики позначені, а далі - рішення за місцевою владою", - сказала керівниці об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня.

Як зазначив керівник напрямку з мінної небезпеки ГО "Асоціація саперів України" Сергій Чуткий, жодна країна не стикалася з такими викликами.

Він згадав Наказ міністерства внутрішніх справ України від 2017 року про затвердження правил охорони життя людей на водних об'єктах країни.

"Там чітко вказано, що перед тим, як відкривати пляжі, має бути паспорт підводної акваторії, акти водолазного обстеження і акти усунення небезпечних об'єктів, які були знайдені. Отже, виникають питання: чи була перевірена акваторія згідно з цим наказом та чи маємо ми впевненість, що ця перевірка дасть 100 відсотків. Звичайно, що ні. Маленькі міни можуть бути присипані піском та переміщуватись водними потоками", - вважає Чуткий.

Пляжний відпочинок в Одесі: експерти та військові висловилися проти дозволу купатися у морі, - ВІДЕО, фото-2

Сапер також зазначив, що море - це жива субстанція, яка весь час рухається. Тому повної гарантії перевірка пляжів не дає.

"Асоціація саперів України попереджає, що безпека людей - на першому плані, і треба зважати в першу чергу на це", - сказав сапер.

Одеський еколог Владислав Балінський також висловився проти відкриття пляжів.

За його словами, вода постійно змінюється, тому, окрім мінної небезпеки, є ризик забруднення.

"В нас немає такої системи моніторингу, яка дозволяла б спрогнозувати, яким чином будуть рухатися забруднювачі, тим більше, що шкідливі речовини продовжують надходити з Дніпра - зараз ріка повернулася до свого стародавнього річища і вона вимиває забруднювачі, які накопичувалися протягом років", - зазначив Балінський.

Пляжний відпочинок в Одесі: експерти та військові висловилися проти дозволу купатися у морі, - ВІДЕО, фото-3

Еколог висловив думку, що небезпека потрапляння у воду збуджувачів різноманітних інфекцій залишається високою. У пробах морської води фіксували солі важких металів та перевищення допустимих норм шкідливих речовин.

Балінський також пояснив, що між узбережжям в Одесі та в області існує велика відмінність. В місті є берегозахисні споруди та хвилерізи, які, до прикладу, здійснюють циркуляцію решток рослин зовсім по-іншому. В деревах, які знаходяться на дні, могли заплутатися міни, в тому числі маленькі протидесантні. Тому якщо на одеське узбережжя такі дерева не потраплять завдяки хвилерізам, то на узбережжя області ситуація інша.

За словами сапера Сергія Чуткого, деякі міни мають механізм самознищення, тому небезпека підриву є навіть при відсутності контакту.

Всього від початку 2023 року було зафіксовано 32 підрива мін на узбережжі Одещини та Миколаївщини.

Еколог Владислав Балінський також додав, що наприкінці сезону в Одесі очікується серйозна зміна погодних умов - будуть переважати північні вітри, які можуть підвищувати мінну небезпеку.

На брифінгу також була присутня керівниця одеського готелю Palace Del Mar Ілона Ремигайло, яка розповіла, що завантаженість готелів наразі становить близько 30%, проте, якщо людям офіційно дозволять відпочивати на пляжах та купатися в морі, цей відсоток зросте. Це пояснює бажання бізнесу, аби узбережжя Одеси офіційно відкрили для відвідування громадянами.

Нагадаємо, 7 серпня стало відомо, що голова Одеської ОВА Олег Кіпер підписав розпорядження щодо підготовки доступу людей на пляжі.

До 17:00 10 серпня Одеська, Білгород-Дністровська та Ізмаїльська РВА мають провести відповідну підготовку пляжів та подати акти про готовність до Одеської ОВА.


Кримінал
У Кам’янці-Подільському оштрафували чоловіка, син якого зривав уроки в школі. Батька школяра вже не вперше судять за подібне порушення, однак, лише цього разу суд призначив йому штраф за неналежне ...
Пригоди
У Полтавській області через погодні умови без газопостачання залишилися мешканці десяти сіл Великобудищанської громади та двох сіл Зіньківської громади. Про це у своєму Телеграм-каналі повідом...
Суспільство
Ромашковий чай - не тільки приємний напій з ніжним ароматом, а й цілющий засіб, відомий своїми позитивними впливами на організм. Давайте розглянемо кілька ключових аспектів його корисних властивост...
Суспільство
Вчора ввечері агресор атакував Нікополь дроном-камікадзе. Про це повідомив керівник ДніпроОВА Сергій Лисак.Внаслідок атаки пошкоджені 2 приватні будинки, господарська споруда та лінія електропереда...