Після тривалого зростання, в понеділок, 25 грудня, Нацбанк України знизив офіційний курс гривні до долара до 37,55 грн. Це на 4 коп. менше попереднього дня. Євро зріс на 9 коп. і дорівнює 41,98. В обмінниках та банках Дніпра вартість валюти різниться.
Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на мінфін та НБУ.
Курс купівлі - продажу долара в касах банків Дніпра:
Середній курс купівлі долара в банках Дніпра становить 37,55 грн. В продажі - 38,15 грн. В обмінниках долар купують у середньому за 38,00 грн. Продають - за 38,30 грн.
Курс купівлі - продажу євро в касах банків Дніпра:
Середній курс купівлі євро в банках становить 41,28 грн. В продажі - 42,00 грн. В обмінниках Дніпра євро купують у середньому за 41,80 грн. Продають - за 42,05 грн.
Курс купівлі - продажу злотого в касах банків Дніпра:
Середній курс купівлі злотого в банках становить 9,30 грн. В продажі - 9,70 грн. В обмінниках Дніпра злотий купують у середньому за 9,50 грн. Продають - за 9,68 грн.
Чого очікувати від курсу валют цього тижня
Експерти розходяться у прогнозах: фінансовий аналітик Андрій Шевчишин та член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин говорять, що девальвація гривні у передноворічний тиждень продовжиться, а президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко – що зупиниться.
Охріменко аргументує свій прогноз тим, що, за даними НБУ, зараз фізичні особи більше продають валюти, ніж купують, бо витрачають заначки на підготовку до свят. Тому у короткостроковій перспективі – це тиждень перед Новим роком і тиждень після нього, девальвація готівкової гривні зупиниться через "мертвий" сезон. Однак курс все одно не буде нижчим за 38 грн/долар.
Андрій Шевчишин і Олег Пендзин, навпаки, очікують на поточному тижні подальшого знецінення гривні. На їхню думку, було лише питанням часу, коли Нацбанк, який відповідає за швидкість і темпи зниження курсу гривні, ухвалить таке рішення. Важливим чинником прискорення девальвації гривні стало те, що за минулий тиждень на міжбанківському ринку значно зріс попит на валюту.
"Через затримку допомоги Заходу, українська влада перейшла до плану Б, аби збільшити митні надходження до держбюджету через девальваційну тенденцію. Ситуація розвивається у бік послаблення гривні. Очевидно, що Нацбанк берегтиме резерви, тому курс знижуватиметься й надалі. Але не набагато: курс на міжбанківському ринку може зрости до 38 грн/долар, на готівковому – до 38,5 грн. Та ми вже бачили 42 грн/долар, тому це не рекорд", - аналізує Андрій Шевчишин.
Олег Пендзин песимістичніший.
"Матимемо подальший висхідний тренд, готівковий курс триматиметься до кінця року в коридорі 38,2-38,5 грн/долар, можливо, дійде навіть до 39 грн", – вважає він.