Сегодня:
Последние записи
Протягом 9 січня та в ніч на 10 на території Миколаївської області зареєстровано 6 пожеж.Як повідомляє прес-служба Головного управління ДСНС України в Миколаївській області, всі пожежі стались у жи...
В місті Хуст на Закарпатті 9 січня сталася пожежа в гуртожитку. Загоряння виникло в кімнаті на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі.Про це повідомили на сайті ДСНС Закарпаття. За інформацією ві...
Київ – це унікальне місто, з давньою історією та безліччю цікавих пам’яток. У столиці є багато місць, які відомі не тільки українцям, а й закордонним гостям. Кожен, хто живе у Києві чи хоча б на де...
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 9 районах зосередження особового складу противника. Підрозділи ракетних військ уразили район зосередження особового складу, озброєнн...
Баннер

Відважний захисник України попри всі невтішні прогнози лікарів не тільки вижив, а й встав на ноги

2024-01-04 08:08:55
Источник: https://www.0412.ua/

Відважний захисник України попри всі невтішні прогнози лікарів не тільки вижив, а й встав на ноги

38-річний Євген Ковшик отримав важкі поранення у боях за Україну. Захисник родом із Харківщини. Вперше до лав Збройних сил України чоловік потрапив ще у 2015 році – проходив службу на Луганщині, був гранатометником у мобільній групі.

Пізніше він був демобілізований та по поверненню додому виготовляв обладнання для шахтарів. Вдруге захисник потрапив до ЗСУ вже у лютому 2023 р. Спочатку проходив навчання, а потім – службу в Авдіївці.

Розповідає, що було непросто, адже разом з побратимами потерпали від жахливих ворожих артилерійських та авіаційних обстрілів. Наприкінці квітня захисник отримав поранення. По ним двічі працював танк, у результаті чого уламки потрапили чоловікові у шийний відділ хребта, перебило праве коліно та руку, посікло праву сторону. Голову врятувала надійна каска.

З поля бою бійця евакуювали побратими та надали першу медичну допомогу. Чоловік пролежав близько 10 годин повністю знерухомленим в укріпленні. Пізніше, під обстрілами, товариші вдруге перемістили Євгена. Він пам’ятає все, як тепер, адже свідомість була чітка.

Далі був довгий шлях лікування у Дніпрі, де лікарі провели необхідні оперативні втручання та дістали уламок з хребта. Після цього захисник опинився в реанімації київського шпиталю, адже йому діагностували зараження крові.

Прогнози лікарів були вкрай невтішними. Йому давали один відсоток зі ста. Перші 72 години були вирішальними, три доби чоловік боровся зі смертю у стінах медзакладу. Однак, попри все, йому вдалося вижити.

Коли Євген вже міг сидіти у кріслі колісному, його транспортували до одного зі шпиталів Рівненщини на реабілітацію. Там чоловік почав працювати з мультидисциплінарною командою фахівців, які допомагали йому якнайшвидше відновитися. Зокрема, це були ерго- та фізіотерапевт. Під час занять чоловік розробляв дрібну моторику рук, працював на відновлення роботи м’язів та суглобів, відвідував масажі та міостимуляцію м’язів для зміцнення та зростання мʼязової тканини.

На початку серпня 2023 року, після тривалої реабілітації, Євген зробив перші кроки. Наразі він може долати чималі для його стану дистанції та пробує присідати біля опори. Завдяки власним старанням та підходу медиків, чоловік, який потрапив у шпиталь на кріслі колісному, виписався зі шпиталю на своїх двох.

Попереду ще багато роботи, однак чоловік ставить перед собою великі цілі, одна з яких – міцно стояти на ногах. Він також мріє проїхатись на автівці й навіть чітко уявляє цю мить.

Варто зазначити, що основною опорою та підтримкою військовослужбовця під час усього періоду лікування та реабілітації стала сім’я та рідні люди, які не полишали його ні на мить. Сам захисник вважає свою сім’ю не лише міцною опорою, але й основним джерелом натхнення рухатися далі.

Довідка: завдяки розширенню Програми медгарантій (ПМГ) новими реабілітаційними пакетами (зокрема, «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах» і «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах») у законтрактованих НСЗУ лікарнях працюють професійні мультидисциплінарні команди. Фахівці залучені до процесу реабілітації пацієнтів.

Обрати один із медичних закладів, законтрактованих НСЗУ, можна самостійно. Наголошуємо, що всі послуги з реабілітації – безоплатні та повністю покриваються НСЗУ в рамках ПМГ. Більш детально ознайомитися з механізмом отримання реабілітаційної допомоги можна за посиланням.

Міністерство охорони здоров’я


Кримінал
У Кам’янці-Подільському оштрафували чоловіка, син якого зривав уроки в школі. Батька школяра вже не вперше судять за подібне порушення, однак, лише цього разу суд призначив йому штраф за неналежне ...
Пригоди
У Полтавській області через погодні умови без газопостачання залишилися мешканці десяти сіл Великобудищанської громади та двох сіл Зіньківської громади. Про це у своєму Телеграм-каналі повідом...
Суспільство
Ромашковий чай - не тільки приємний напій з ніжним ароматом, а й цілющий засіб, відомий своїми позитивними впливами на організм. Давайте розглянемо кілька ключових аспектів його корисних властивост...
Суспільство
Вчора ввечері агресор атакував Нікополь дроном-камікадзе. Про це повідомив керівник ДніпроОВА Сергій Лисак.Внаслідок атаки пошкоджені 2 приватні будинки, господарська споруда та лінія електропереда...