Минулий рік точно залишить вагомий слід в історії України та Полтави. За ті 365 днів відбулося чимало сумних, позитивних та навіть дивних подій. Журналісти 0532.ua впродовж 2023-го року фіксували цікаві історії з життя міста та пересічних полтавців, які розповідали не пересічні речі.
Нижче представлені наші найцікавіші репортажі за рік. Тут ви знайдете розповіді про жінку, яка зібрала таку купу сміття, що її було видно навіть зі супутника, про розквіт і занепад «Співочого поля», про полтавських військових і переселенців та багато інших вражаючих історії з життя Полтави.
Січень
Викладати історії ми будемо у хронологічному порядку. Почнемо з публікації стосовно дуже світлої події — Хрещення Господнього (Водохреща), яке святкували 19-го січня. Як це було рік тому, ви можете переглянути за цим посиланням.
Водохреща 2023-го року. Фото: 0532.ua
Лютий
4-го лютого у ТРЦ «Київ» відкрили виставку-продаж картин талановитих художників, щоб зібрати кошти на рації для бійців полтавської бригади тероборони ЗСУ.
Виставка-продаж картин у ТРЦ «Київ». Фото: 0532.ua
6-го лютого лікар – імунолог Юлія Хорош розповіла полтавцям як виявити проблеми, через які часто хворіють. У бесіді з нашими журналістами вона пояснює, чи слід підвищити собі імунітет вітамінами та лікарськими препаратами.
Лікар-імунолог Юлія Хорош. Фото: 0532.ua
16-го лютого у «Містохаб» відбувається зустріч із Вадимом Денисенком, директором «Українського інституту майбутнього». Він виступив із презентацією під назвою «Ситуація у РФ. Лютий».
Вадим Денисенко. Фото: 0532.ua
Березень
3-го березня у спорткомплексі «Акварена» провели перший чемпіонат із плавання. Цей спортивний комплекс почали будувати в Полтаві аж із 2007-го року.
Перший чемпіонат із плавання в «Акварені». Фото: 0532.ua
20-го березня мешканці Затуриного у міській раді виступили проти розширення місцевого кладовища, бо називають це «геноцидом населеного пункту».
Мешканці Затуриного виступили проти розширення місцевого кладовища. Фото: 0532.ua
25-го березня в Полтаві біля Прирічкового парку пройшла велика виставка-ярмарок голубів, декоративних тварин та птахів.
Велика виставка-ярмарок голубів, декоративних тварин та птахів. Фото: 0532.ua
Квітень
16-го квітня ми розповідали про родину з Бахмуту, котра зустріла Великдень у Полтаві. Коли в травні 2022-го року біля їхнього будинку впали перші російські снаряди, вони вирішили переїхати із сумнозвісного міста на Донеччині в Полтаву.
Родина з Бахмута. Фото: 0532.ua
19-го квітня боєць «Вовків Да Вінчі» із Полтави Георгій Сьомін розповів про втрату побратима під Соледаром, «Херсон-Херсон», який розлетівся Україною, та важкі бої за трасу під Бахмутом.
Боєць «Вовків Да Вінчі» із Полтави Георгій Сьомін. Фото: 0532.ua
25-го квітня біля театру Гоголя просто неба відкрилась виставка про злочини Росії проти медіа в Україні.
Виставка про злочини РФ проти медіа в Україні. Фото: 0532.ua
27-го квітня у Полтаві відомий парфумер Богдан Зубченко представив ексклюзивну художню виставку, в якій задіяні 4 органи чуття. Він стверджував, що після того, як в мій дім потрапила російська ракета, я створив унікальний аромат.
Відомий український парфумер Богдан Зубченко. Фото: 0532.ua
У той же день вийшов репортаж про переселенку із Рубіжного Лідію Михайлівну, яка залишила рідне місто через обстріли окупантів.
Переселенка із Рубіжного Лідія Михайлівна. Фото: 0532.ua
Травень
14-го травня ми розповідали історію про життя полтавки Алли Романюк, мами п’ятьох синів та донечки. Попри велику родину, жінці вдається бігати із кокер-спанієлем, а іще вона мріє працювати у патрульній поліції.
Алла Романюк, багатодітна мама. Фото: 0532.ua
19-го травня професійний художник Дмитро Білокінь розповів про символізм свого етномуралу «Дума про волю» у центрі Полтави. Митець заявив, що це художнє відтворення плин української культури.
Дмитро Білокінь, автор етно-муралу «Дума про волю». Фото: 0532.ua
23-го травня ви дізналися про полтавську «пам’ятку», яку знають навіть у США. А саме про величезну «гору» сміття на подвір’ї пенсіонерки, яку видно з Білої Альтанки.
Гора сміття в Полтаві. Фото: 0532.ua
А наступного дня, 23-го травня, ми з'ясовували, що чекає на танк, який колись "пригнав" в Полтаву "кремлівський інструктор". Радянський танк Т-34 вже майже 20 років перебуває в Полтаві посеред жвавої автомагістралі.
Радянський танк у Полтаві. Фото: 0532.ua
28-го травня ми провели мінірозслідування, аби зрозуміти, чи лишається центральний ринок Полтави настільки ж популярним серед містян, чому деякі покупці не люблять торгуватися та яку негативну тенденцію помітила адміністрація із початком повномасштабної війни.
Центральний ринок Полтави. Фото: 0532.ua
Червень
У перший день літа на нашому сайті вийшло зразу два матеріали, які викликаються зовсім полярні емоції.
Почнемо з позитивного: ми з'їздили за межі міста, аби завітати на літній-екопростір для всієї родини «Фазенда», який з'явився під Полтавою.
Власники «Фазенди», Денис Баляшкін та Сергій Дашко. Фото: 0532.ua
У цей же день на честь Міжнародного дня захисту дітей відкрилася виставка «Втрачене дитинство», котра розповідає про життєві історії дітей, які загинули внаслідок російського вторгнення.
Виставка «Втрачене дитинство». Фото: 0532.ua
4-го червня ми відвідали одну з найулюбленіших локацій полтавців — «Блакитні озера», куди відпочивальники добиралися автівками та навіть велосипедами.
«Блакитні озера» під Полтавою. Фото: 0532.ua
Після підриву окупантами Каховської ГЕС 6-го червня, вже наступного дня в Полтаві почав працювати гуманітарний штаб для підтримки жителів Херсонщини, куди містяни почали нести продукти, воду та іграшки.
Гуманітарний штаб у палаці дозвілля «Листопад». Фото: 0532.ua
11-го червня журналіст 0532.ua Михайло Михайлюк показав, як "розкладається" Співоче поле у Полтаві, що колись було центром масштабних заходів міста.
Співоче поле у Полтаві. Фото: 0532.ua
Липень
1-го липня полтавські вуличні музиканти розповіли журналісту Михайлу Михайлюку про погрози росіян через їхній багатомільйонний хіт про диктатора путіна.
Полтавські вуличні музиканти, які створили багатомільйонний хіт. Фото: 0532.ua
12-го липня журналіст Алік Сахно дізнався цікаві факти з біографії тоді ще кандидатки в очільниці міста Катерини Ямщикової.
Катерина Ямщикова. Фото: Полтавщина
22-го липня міністр реінтеграції Ірина Верещук приїхала в Полтаву на відкриття модульного містечка, яке зможе прийняти понад півтисячі переселенців.
Міністр реінтеграції Ірина Верещук. Фото: 0532.ua
Серпень
2-го серпня журналіст Алік Сахно відвідав харківський район Салтівка, де до війни жило більше людей, ніж у Полтаві, щоб дізнатися що наразі там відбувається та яке майбутнє чекає на це місце.
Харківський район Салтівка. Фото: Алік Сахно, 0532.ua
3-го серпня під Полтавою у Щербанях створили автокінотеатр по-американськи. Тоді кожну середу о 19:00 на паркінгу офісного центру організовує кінотеатр просто неба.
Автокінотеатр по-американськи. Фото: 0532.ua
15-го серпня журналіст Михайло Михайлюк дізнався, як за допомогою віртуальної реконструкції можна буде повернутися на 4 000 років до епохи ранньої бронзи та побачити останнє «сховище» таємничої шаманки.
ViRтуальність забутих предків. Фото: Український культурний фонд
Вересень
3-го вересня вийшов сюжет про харків’янина Олександра Босіна, який відкрив у Полтаві студію звукозапису та творчих подарунків. Він розповів, що почав з домашньої студії, а вже через кілька років озвучували голлівудські стрічки.
Олександр Босін. Фото: Алік Сахно, 0532.ua
9-го вересня журналіст Володимир Паршевлюк розповів історію 65-річної харків’янки Лариси Моісєєвої, яка вперше у житті отримала паспорт громадянки України.
Лариса Віталіївна Моісєєва. Фото: 0532.ua
25-го вересня Михайло Михайлюк зробив репортаж про те, як на Монастирському кладовищі Полтави люди блукають, шукаючи могилки своїх рідних, а зламані деревами пам'ятники створюють моторошну картину з фільму жахів.
Монастирське кладовище Полтави. Фото: Михайло Михайлюк, 0532.ua
Жовтень
У перший день цього місяця пройшло урочисте відкриття мурала «Навіки 18», присвяченого захиснику України й талановитому музиканту Максиму Краснокутському.
Мурала «Навіки 18», присвячений Максиму Краснокутському. Фото: 0532.ua
5-го жовтня голова Опішнянської громади Микола Різник розповів, куди його ОТГ витрачає 340 мільйонів від «Аврори», як жителі громади обирають вулиці для проведення ремонту та чому не хоче балотуватися на посаду міського голови у Полтаві.
Голова Опішнянської громади Микола Різник. Фото: 0532.ua
А до Дня художника, 8-го жовтня, Алік Сахно розповів про видатного полтавського митця Сергія Гнойового, чий унікальний стиль підкорив світ.
Полтавський митець Сергій Гнойовий. Колаж: 0532.ua
Листопад
5-го листопада голова Терешківської громади Віталій Турпітько розповів, як невелика ОТГ співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти вже встигли реалізувати.
Голова Терешківської громади Віталій Турпітько. Фото: Михайло Михайлюк, 0532.ua
До ювілею Анатолія Кукоби, який був 8-го листопада, Алік Сахно дізнався, ким був перший та «п'ятиразовий» мер Полтави й чому навколо нього досі точаться суперечки.
Анатолій Кукоба. Фото з відкритих джерел
25-го листопада цей же журналіст провів один день з поліцією. «Стражі порядку» розповіли йому про небезпечні ситуації, вплив війни на їхню роботу та чому водії «зі смертельним» вмістом алкоголю в крові сідають за кермо.
Патрульні поліцейські Володимир Єрмак та Анжеліка Жужома. Фото: Алік Сахно, 0532.ua
Грудень
До Дня волонтера, 5-го грудня, Михайло Михайлюк розповів про відому активістку Наталію Гранчак, яка розгорнула в Полтаві велику громадську організацію.
Активістка Наталія Гранчак. Фото: 0532.ua
16-го грудня Михайло повідав про відому полтавську керамістку Зінаїду Близнюк, чиї роботи захоплюють неймовірним стилем та підкорюють європейський ринок.
Керамістка Зінаїда Близнюк. Фото: 0532.ua
До 102-ї річниці від дня смерті Володимира Короленка Алік Сахно з'ясував, яку роль в історії Полтави відіграв відомий письменник та правозахисник.
Володимир Короленко. Колаж: 0532.ua
Того ж дня, 25-го грудня, переселенці з Полтави показали, як у світі відзначають Різдво.
Святкування Різдва по всьому світу. Колаж: 0532.ua
Сподіваємося, що у 2024-му році для нас усіх буде більше приводів для радості, а ми зможемо підіймати ваш настрій тільки позитивними репортажами.
Нагадуємо, чим жила Полтава протягом 2023 року: підсумки за 12 місяців від журналістів 0532.ua.
Раніше ми також писали про Новий рік 2024 та те, як відзначали це свято різні народи протягом багатьох століть.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.