За 23 години медики зробили трансплантацію печінки з корекцією вади серця 9-місячній дівчинці з Тернополя.
Як інформують "Тернополяни", за словами медиків, це перша така операція, проведена в Україні.
"Танічка народилася в Тернополі у лютому 2023 з вродженою вадою серця, яку діагностували пренатально. А після народження у неї виявили ще й біліарну атрезію з формуванням печінкової недостатності. Дівчинка шукала порятунку в багатьох лікарнях, проте не скрізь їй могли допомогти, а дехто радив звернутися закордон. Та коли їй було 3 місяці, вона потрапила до столичного Охматдиту, де на Таню чекало подальше лікування", - зауважили медики.
Лікарі довго радилися, як прооперувати дівчинку, щоб не нашкодити та забрати одразу дві недуги.
"Якщо оперувати дитину з певним інтервалом в різні дні, неважливо що перше, ми помножуємо ризики операції, які є і так. Якщо спершу прооперувати серце, то є ризик шлунково-кишкової кровотечі. Якщо ж печінку, то є висока ймовірність відторгнення графту, – розповідає Олег Годік, хірург-трансплантолог Охматдиту. - Ми вирішили поєднати дві операції так, щоб не нашкодити пацієнту. І разом з колегами прийшли до наступної думки. Операція на серці завжди потребує застосування апарату штучного кровообігу. Недоліком є те, що в післяопераційному періоді є високі ризики серцевої слабкості. Тому ми запропонували після закінчення основного етапу операції на серці залишити центральну канюляцію як на штучний кровообіг, але модифікувати контур АШК до ВА-ЕКМО. Це дозволяє зменшити об‘єми крововтрати і підтримувати роботу серця під час трансплантації печінки".
Як відзначили після лікарі, проведена операція є унікальною. А такий варіант трансплантації печінки з одномоментною корекцією вади серця виконувався вперше в Україні.
Майже добу, а саме 23 години, за життя маленької Тані боролися неймовірні команди спеціалістів: медики з Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, спеціаліст з Національного інституту раку, хірурги-трансплантологи, анестезіологи-реаніматологи, трансфузіологи, діагности, лабораторна служба, медсестри та інші фахівці НДСЛ «Охматдит».
Зараз життєрадісна дівчинка почувається набагато краще, постійно посміхається та вже готується до повернення додому.